cz | en | de | ru | ua

O nás

Historie společnosti Realistic sahá až do roku 1927. Od poloviny minulého století je Realistic brán jako špičkový výrobce průmyslových pecí. Velkou přednosti firmy je tradice, kvalita a spolehlivost. O tyto tři významné pilíře se opírají významné české, ale i světové strojírenské společnosti.

Jsme nositelem certifikátu jakosti ISO 9001 od prestižní organizace Bureau Veritas.

V našem portfoliu jsou zařízení pro technologie:

Se jménem Realistic si kupujete:

Historie

Vznik

Když si v roce 1926 pronajal karlovarský kadeřník Josef Mayer (1881 – 1952) jednu místnost v domě č.1120 a zřídil si v ní malou dílnu, nikdo ještě z daleka netušil, že tu právě vznikl podnik, jenž za několik let dosáhne světové proslulosti a jehož název bude znát každá žena v civilizovaném světě : Mayer – Realistic. Pan Josef Mayer tu totiž začal vyrábět zvláštní přístroj, jímž pomocí elektrického proudu podstatně změnil až dosud zaběhlé podmínky trvalé ondulace. Zatímco klasickou chemickou cestou trvalo kadeřníkovi až šest hodin, než na hlavě dámy vytvořil úhledné a trvalé lokny, zkrátil Mayerův přístroj celý proces na 1,5 hodiny a zároveň snížil cenu této služby natolik, že se během krátké doby moře trvalých vln rozlilo po ženských hlavách celého světa.

Podnik se rychle rozrůstal a o jeho výrobky byl stále větší zájem, tak veliký, že v roce 1927 musel pan Josef Mayer dokonce propustit veškerý personál, neboť se někdo – jistě z podnětu konkurence – snažil sabotovat výrobu. Nebylo divu, z odborných kadeřnických kruhů se ozývaly silné hlasy, aby byla ondulace prostřednictvím Mayerova přístroje buď zdražena na cenu ondulace klasické, anebo ještě lépe – přímo zakázána.

Nevyhladitelná touha každé ženy po kráse však Mayera nejen zachránila, nýbrž i vynesla na Olymp kadeřnického světa – již v lednu 1927 získal za svůj vynález 1. cenu na mezinárodní kadeřnické soutěži v New Yorku. Amerika mu vůbec vycházela vstříc, např. v Cincinnati (Ohio) – byla jedna ulice nazvána po jeho podniku Realistic Avenue.

Ani nucený odsun z Československa v roce 1946 pana Josefa Mayera nezlomil, objevil se mezi špičkami kadeřnického světa až do své smrti v roce 1952.

Ještě dnes stojí v Karlových Varech – Staré Roli budova REALISTIC, v níž Josef Mayer začal svou hvězdnou kariéru. Ale to už je jiná historie . . . . .


Produkty a výrobky z období 1927 – 1945

Společnost produkovala výrobky pro trvalé ondulace dle nově vyvinuté technologie trvalé ondulace podle patentu pana Josefa Mayera.

Zařízení pracovala na principu teplovzdušných foukacích hlav a ohřívacích patron, které se natáčeli na upravované kadeře.Vyráběné produkty od roku 1946 až po současnost

Po zrušení předcházejícího programu byla od roku 1946 zavedena výroba elektrických pecí a první výrobky byly určeny pro porcelánky v okolí Karlových Varů. V 50. a 60. létech byly úspěšně realizovány dodávky elektrických pecí pro strojírenství, keramický a sklářský průmysl v Československu a následně i v zahraničí. Výrobky závodu Realistic začaly odebírat všechny přední československé průmyslové podniky.


Roku 1982 se Realistic, v té době jeden ze závodů OPMH Strojoprav Stará Role, stal součástí koncernového podniku ZEZ Praha. Společnost v té době expandovala na zajímavé trhy po celém světě. Za zmínku stojí například výroby žíhací linky na hliník do Alžírska nebo výroba komorové pece do Švýcarska a s jmenováním bychom mohli pokračovat dál.Po proběhlé privatizaci roku 1996 navazuje společnost Realistic s.r.o. na vlastní výrobu zařízení, která jsou určená do všech průmyslových odvětví. Týká se to například kovárenského a slévárenského oboru, ale také je nezbytnou součástí automobilového a leteckého průmyslu. Firma se od roku 2001 dynamicky rozvíjela. A bylo potřeba změnit i její organizační strukturu. Od roku 2001 je firma Realistic akciovou společností.

V roce 2004 získala společnost REALISTIC, a.s. certifikát jakosti dle ISO 9001 od prestižní organizace BVQI.

V roce 2009 proběhla rekonstrukce areálu za podpory OPPI.

V roce 2011 se uskutečnila rekonstrukce kancelářských prostor pro vedení společnosti a pro obchodní a technologické oddělení.

Mezi významné projekty můžeme řadit linku pro tepelné zpracování výkovku pro firmu Kovács do Maďarska. Která svými rozměry patří mezi největší linky, vyráběnou firmou Realistic.

V roce 2018 proběhla recertifikace certifikátu jakosti ISO 9001.

Členství

V roce 2019 jsme si připsali nové členství. Stali jsme se hrdým členem Klastru Mechatronika. Jehož hlavním zaměřením je inovace, kooperace a vzdělávání. Více na www.klastrmechatronika.cz

Již od roku 2006 jsme členem českého svazu kováren a máme i zastoupení v představenstvu této společnosti. Jsme aktivními členy, publikujeme v časopisu Kovárenství a často i přednášíme na konferencích. Více o svazu na www.skcr.org.

V asociaci tepelných zpracování kovů ATZK jsme již od roku 2012. Asociace byla založena za účelem spojení odborných zájmů v oboru tepelného zpracování kovů. Více o asociaci na: www.asociacetz.cz.

Naši Partneři

Aby naše firma mohla poskytnout ten nejlepší servis, spolupracujeme se zahraničními společnostmi.

Významným partnerem na Slovensku je společnost Termel SK. Informace o společnosti naleznete na www.termel.sk.

Můžeme se pyšnit i zastoupením v Rusku. To pro nás poskytuje společnost SMK. Informace o společnosti naleznete na www.smkom.ru

Naši významní dodavatelé


Mezi naše významné dodavatele se řadí tyto společnosti:

První železářská Kladno

Odkaz na webové stránky: www.pzsk.cz
Společnost zajišťuje kompletní dodávky investičních celků i jednotlivých dílů, zejména pro potřeby oceláren a dolů.Pires

Odkaz na webové stránky www.pires.cz
Společnost se zaměřuje na dodávky, montáže, opravy a servis průmyslových pecí, hořákových systémů, regulačních stanic a všech technologických plynových zařízení včetně rozvodu technických a topných plynů.Güdel

Odkaz na webové stránky www.gudel.com
Společnost je globálním výrobcem produktů pro robotickou automatizaci, poskytovatelem systémových řešení a servis.MAT

Odkaz na webové stránky www.imat.cz
Společnost se zabývá výrobou laboratorních pecí. Provádí i pozáruční servis a opravy starších pecí.

Ocenění

2008 – 3. místo v soutěži Firma roku Karlovarského kraje

2008 – 2. místo v celostátní soutěži Exportní cena DHL UniCredit

2009 – 3. místo v soutěží Firma roku Karlovarského kraje

2011 – 1. místo v kategorii Exportér teritoria – Země SNS – Exportní cena DHL UniCredit

2011 – 1. místo v celostátní soutěži Exportní cena DHL UniCredit v kategorii středně velká společnost

2012-2016 – finalista v soutěži Firma roku v Karlovarském kraji

2017 – 2. místo Firma roku Karlovarského kraji

2018 – ocenění pro aktivní propagaci na mezinárodním veletrhu v Jekatěrinburgu

2018 - finalista v soutěži Firma roku v Karlovarském kraji

2019 – Ekonomicky nejúspěšnější firma Karlovarského kraje

2019 – 2. místo v celostátní soutěži Exportní cena DHL pod záštitou agentury CzechTrade

Dotační programy

Vývoj přežahové pece pro výpal keramiky a porcelánu

Program Aplikace, Výzva III rok 2017

Aplikace Realistic -Thun

Předkládaný projekt je zaměřen na vývoj prototypu vypalovacího zařízení pro vypalování keramiky a porcelánu, který bude splňovat stanovené technické, technologické a kapacitní potřeby a požadavky současné výroby. Na jeho vývoji se budou společně podílet společnosti REALISTIC a.s. a Thun 1794 a.s.

Společnost REALISTIC a.s. je významným celosvětovým špičkovým výrobcem průmyslových elektrických a plynových pecí, která se zároveň zabývá také vývojem speciálních vypalovacích zařízení pro unikátní a nestandardní technologie dle požadavků zákazníka.

Společnost Thun 1794 a.s., významný přední český výrobce porcelánu, dlouhodobě řeší problém se zastaralou technologií vypalovací pece pro přežahový výpal, která nedostatečnými možnostmi řízení a kvalitou procesu již neodpovídá technologickým požadavkům současné moderní výroby.

Cílem projektu je vyvinout zařízení nejvyšší technické úrovně s novými vlastnostmi, které ve své první prototypové realizaci bude určené pro přežah porcelánu.

Výzkumná a vývojová činnost k tomuto zařízení bude řešená společností REALISTIC, a.s. v úzké spolupráci se společností Thun 1794 a.s., aby mohla být plně využita zpětná vazba díky využití zařízení v reálných podmínkách.

Vývoj prototypu přežahové pece bude tedy probíhat formou účinné spolupráce výrobce pecí a výrobce porcelánu. Projekt bude doplněn vývojem potřebného softwaru pro řízení provozu pece a vývojem odpovídajících pálicích pomůcek.

Výsledkem tohoto projektu bude prototyp zařízení pro efektivní výpal porcelánu - tunelová přežahová pec s optimalizací tepelného procesu včetně automatizovaného systému řízení. Úspěšná realizace projektu zásadně změní možnosti výrobního procesu v tomto typu pecí a v řešeném projektu i výroby porcelánu.

Celý záměr rozvíjí a naplňuje rozvojové strategie obou partnerských společností. Vzájemná spolupráce a výsledky vývoje významně přispějí ke zvýšení konkurenceschopnosti obou společností a možnosti uplatnění jejich produkce na stávajících i nových trzích.Rekonstrukce objektů v areálu společnosti Realistic

Operační program: Podnikání a inovace OPPI, Výzva I rok 2008

V roce 2009 byly zahájeny přípravné práce na projektu celkové rekonstrukce, rozšíření a modernizaci areálu a v roce 2010 byla počata vlastní realizace výstavby a obnovy výrobního areálu. Hlavními důvody pro rekonstrukci areálu byly nevyhovující způsob lakování výrobků, nutnost převážet materiál z jednotlivých hal přes venkovní prostor, malé skladovací prostory, neekonomický provoz nezateplených budov. Neméně důležitý byl i nedostatek celkových výrobních prostor pro výrobu větších, rozměrnějších a hmotnějších zařízení. Celkové navýšení výrobních prostor z původních 2 577 m2 se rozrostlo na 3 725 m2 výrobní plochy. Ke dni 30.6.2011 byl ukončen projekt výstavby nového areálu společnosti REALISTIC. Realizace tohoto projektu byla uskutečněna za pomoci dotace z programu OPPI Evropské unie.Rekonstrukce administrativních prostor

Operační program: Podnikání a inovace OPPI, Výzva II rok 2010

V roce 2011 se uskutečnila rekonstrukce kancelářských prostor pro vedení společnosti a pro obchodní a technologické oddělení. Modernizace proběhla za podpory operačního programu podnikání a inovace.Inovační Voucher Karlovarského kraje

Inovační vouchery jsou jednorázovou dotací poskytnutou podnikateli na spolupráci s poskytovatelem znalostí, která je založena na transferu znalostí.

Firma Realistic získala tento voucher v roce 2015 a 2016. V roce 2015 se jednalo o inovaci konstrukce vozové pece. V roce 2016 to byl výzkum únosnosti rotujícího válečku v průběžné peci.